Zebra Ribon Fiyatları

Zebra Ribon Fiyatları

Zebra Ribon Fiyatları Zebra ribon, ribon markalarından biridir. Bir barkod ve kart yazıcı üreticisi olan Zebra, aynı zamanda barkod basımı için gerekli olan ribonu da üretmektedir. Ribon, barkod yazıcı ile etiket arasına giren ve istenilen baskının alınmasını sağlayan bir üründür. Mürekkep ya da karbon kağıdı olarak da hayal edebilirsiniz.

Zebra ribon, istenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Fakat uzunluğu belirli standartlardadır. Zebra ribon uzunlukları şu şekildedir; 74 metre, 91 metre, 300 metre, 450 metre ve 600 metre. Barkod yazıcınızın ribon kapasitesine göre bu ölçülerinden birini talep edebilirsiniz. En çok tercih edilen ribon uzunluğu 300 metredir. Fakat bazı masaüstü barkod yazıcılar 91 metre ya da 74 metre ribon uzunluğuna sahiptir bundan dolayı da 300 metre ribon kullanma imkanı bulunmamaktadır. Endüstriyel barkod yazıcılar ise ağırlıklı olarak 300 metre ve üzerine ribon kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla bu uzunluğu belirleyebilmek için barkod yazıcınızın ribon kapasitesini iyi bilmeniz gerekmektedir.

Zebra ribon sipariş usulü üretilmektedir. İstediğiniz ebatlarda ribon üretimi yapılabilmektedir. Siparişiniz ne kadar fazla olursa birim maliyeti o kadar düşmektedir. Örneğin 1 tane ribon talebiniz ile 100 tane ribon talebiniz arasında birim fiyat açısından fark bulunmaktadır. Bu yüzden bozulmayan bir ürün olan ribonu tek tek almak yerine toptan alım yaparsanız daha uygun bir fiyatla karşılaşmanız mümkündür.