Su Problemi

Su Problemi

Geçtiğimiz aylarda hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sebebi ile İstanbul susuzluk problemi ile karşı karşıyadır. Aslında sadece İstanbul değil, Türkiye’nin birçok kesiminde aynı problem yaşanmaktadır. Gelecek aylarda beklenen yağışların gerçekleşmemesi durumunda, Türkiye zorlu bir sürece hazırlıklı olmadır. Su Problemi Yetkililerin bir an önce konu hakkında önlem almaları ve insanlarda farkındalık yaratmaları gerekmektedir.
Aksi takdirde problem yalnızca susuzluk ile sınırlı kalmayacak, hava sıcaklıklarının yüksek olduğu bölgelerde ve gerekli yağışların yaşanmadığı kesimlerde, özellikle farelerin ve haşerelerin çoğalmasına sebep olması beklenmektedir. Bu da insanların sadece susuzluk ile değil fare ve haşerelerle de  mücadele edeceği anlamına gelmektedir.
Küresel ısınmanın kendini iyice fark ettirdiği ve önlemlerin yetersiz kaldığı son yıllarda, susuzluk problemiyle nasıl başa çıkılacağı merak konusu olurken; insanların kendilerini sorgulaması ve herkesin suyu daha idareli kullanması bu problemi  bir nebze olsun azaltabilir. Suyu nasıl idareli kullanacağı hakkında halkımızın bilinçlendirilmesi ve bunun için yayın organlarında konu ile ilgili kamu spotları yayınlanması, suyun daha bilinçli kullanılmasını sağlanabilir.

One comment
  1. geçenlerde cuma namazında yağmur duası yapıldı şuanda barajlarımız yüzde 90 seviyelerinde dolduğunu söyleyen yöneticilerimiz bu durum gözümüzü korkutmamasını söyledi

Comments are closed.