Romwe’den Nasıl Alışveriş Yapılır?

Yurt dışından alışveriş yapılmasına imkan veren web sitelerinden biri de romwe.com’dur. Bu web sitesinden 49.01 dolar üzeri ürün siparişinizde hiçbir kargo ücreti ödemeden alışverişinizi yapabiliyorsunuz. Bu değerin altında ise 18.99 dolar ödemek zorunda kalırsınız. Bu yüzden sipariş verirken bu hususu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İnternet üzerinde forum sitelerinde, bloglarda sorunsuzca alışverişini yapan insanların yorumları yer almaktadır. Peki, sizler romwe sitesini kullanarak nasıl alışverişinizi yapabilirsiniz. Bunları aşağıdaki bölümlerde bulabilirsiniz.

Siteye Nasıl Üye Olunur

Öncelikle söylemek gerekirse sitenin Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Siteye üye olmak için sign in/ Register bölümünden üye olmalısınız. E-mail ve şifre girerek hesabınızı oluşturduktan sonra yurt dışından sipariş vermeye hazırsınız. Sitenin verdiği bilgiye göre, facebook hesabınız ile üye olursanız, hesabınıza 5 dolar eklenmektedir. Bu 5 doları sipariş işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Sitede Sipariş Nasıl Verilir

Site üzerinde kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, herhangi bir kategoriden bir ürünün üzerine tıklayarak ürün alım işlemlerine başlayabilirsiniz. Açılan ekranda kendinize uygun beden için beden seçiminizi yaptıktan sonra add to bag düğmesine basmalısınız. Yeni gelen ekranda da Goto checkout düğmesine tıklıyorsunuz. Bundan sonra ödeme bölümüne gelmiş oluyorsunuz. Burada ad soyadı ve teslimat adres bilgilerini girip, save adress düğmesine basıyorsunuz. Son olarak gelen ödeme ekranında ödeme yapıp, ürün alım işlemini tamamlıyorsunuz. Ürünler genellikle sitenin açıklamasına göre 10-28 iş günü sürmektedir. Ancak sipariş verenlerin deneyimlerine göre bu süre 45 güne kadar çıkmaktadır.

Eğer elinizde indirim kuponunuz var ise bunu ödeme ekranında kullanabilirsiniz. Ödeme seçenekleri olarak paypal ve kredi kartı ile direkt olarak ödeme yöntemleri görülmektedir. Ancak paypal Türkiye’de ödemelere kapalı olduğu için elinizde ödeme yöntemi olarak sadece kredi kartı kalmaktadır. Görüldüğü gibi anlatılan bu işlemleri sırası ile yaptığınızda yurtdışından sorunsuzca alışverişinizi yapma imkanı buluyorsunuz.