Kendin Yap Fikirleri

Eğer evinizde yeni bir değişiklik istiyorsanız kendin yap en iyi fikirlerden biri haline geliyor. Eski eşyanızı yeni bir eşya haline getirebiliyorsunuz hem de evinizde yeni bir değişiklik yapmış oluyorsunuz. Bu makalede kendin yap fikirlerini bulabilirsiniz.

Dikişsiz Şeker Yastık

Malzemeler;

Silindir yastık

Pazen kumaş

Kumaş yapıştırıcısı

Kurdele

Şeker yastığı yapmak için evde bulunan silindir yastıkları kullanabilirsiniz. Ancak sizde böyle bir yastık yoksa kırlenti yaptıktan sonra içini pamuk ile doldurabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta kumaşı kenarlardan 10’ar santim taşacak şekilde kesmeniz gerektiği. Pazen kumaş tercih edebilirsiniz. Bu kumaşı bütün kumaşçılardan temin edebilirsiniz. Aynı zamanda ekonomik bir kumaş. Ama bu bütün kumaşlardan yapılabilir ve dikişsiz olması için yapıştırmanız gerekiyor. Kumaşı önce ters çevirip uzun olan uçlarına yapıştırıcı sürün. Daha sonra iki tarafı birbirine yapıştırın, yapıştırdıktan sonra eliniz ile biraz bastırın. İki saat boyunca kurumaya bırakın. İki saat sonra yastıkları kılıfın içine geçirin. Kenarlarında kalan uçları şeker paketine benzemesi için kurdele ile bağlıyoruz.

Kavanoz Süsleme

Malzemeler;

Kavanoz

Sprey boya

Bant

Kavanozun üstüne bant ile üçgen modeller yapın. Kavanozun ağzını ve alt tarafını da bantlayın. Daha sonra istediğiniz bir renk sprey boya ile kavanozunuzu boyayın. Boyama işlemini yaparken altına bir şey sermeyi unutmayın. Boyadıktan sonra 10-15 dakika boyanın kuruması için bekletin. Kuruduktan sonra kavanozu ister çiçeklik, ister mumluk ve isterseniz de kalemlik olarak kullanabilirsiniz

Telefon Standı

Malzemeler;

Tuvalet kâğıdı rulosu

Renkli bant

Maket bıçağı

Kağıt ruloya telefonunuzun oturacağı şekilde telefonunuzu dikey koyarak şeklini çizin. Çizdiğiniz şekli maket bıçağı yardımı ile kesin ve ruloyu renkli bantlar ile sıra sıra kaplayın. Kapladığınız zaman kestiğiniz bölüm de kaplanmış olacak. Daha önce kestiğimiz bölümü tekrar kesiyoruz.