Honeywell PC42T

Honeywell PC42T

Bilgisayar ile sanal alemde üretilen birçok çalışmalar, yazıcı ile yazdırıldığı zaman, insanların işini kolaylaştıracak yeni bir icat ortaya çıkmıştır. Özellikle veznelerde ve resmi dairelerde, elle kesilen makbuz devri sona erdi. Elle yazılan ve yanlış olunca tekrar yazılmak zorunda kalınan yazılar, bilgisayar ortamında binlerce kopyasını çıkarabilecek şekilde yazılabilmektedir.

Bilgisayar İcat Oldu Kâtiplik Tarih Oldu

Eski zamanların en revaçta işlerinden biri olan kâtiplik, güzel yazı yazma yeteneği olan kişiler içerisinden seçilirdi. Hattatlar ve daha birçok sanat dalları, eskilerin popüler mesleklerindendi. Ancak günümüzde, bilgisayarların sürekli gelişmesi ve yazıcılarında mükemmelleşmesinden dolayı, elle yazı yazma işleri son erdi. Halen küçük bir kesimin devam ettiği elle resim ve yazı çalışmaları, gün geçtikçe yerini dijital cihazlara bırakmaktadır. Gerçek resimleri bir tuşla tablo görünümlü yapıp 1 dakikada yazıcıdan çıkartabiliyorsunuz. Hal böyle olunca, yazı ve resim işleri bilgisayarlara kalmaktadır. Günümüz yazıcı teknolojisi ile birçok eser meydana getirilmektedir.

Yazıcıların Gelişimi Hızlı

Günümüzde Honeywell yazıcılar gibi birçok yazıcı modelleri geliştirilmektedir. Bu yazıcılar 2,5 kg ağırlığına düşmüş durumda. Ağırlık olarak taşınabilen bu yazıcılar, çok fonksiyonlu özelliği ile oldukça popüler. Honeywell PC42T, 64 MB flash ve 64 MB sdram özelliklidir. 203 Dpi çözünürlükle, fotoğraflarınız ve diğer çalışmalarınız, Honeywell PC 42T ile daha kaliteli.

Saniyede 10 cm2 baskı özelliği ile Honeywell PC 42 T oldukça iddialı. Günümüz teknolojisinin yazıcıları, çok fonksiyonlu olmakla birlikte, tabletler ve cep telefonları ile de uyumlu. Onlardan aldığı verileri anında yazdırabiliyor. Fotokopi, yazıcı, tarayıcı gibi üç fonksiyonlu yazıcılarda var. Özellikle ofisler için oldukça kullanışlı.Nokta vuruşlu yazıcılardan sonra kartuşlu yazıcılar üretilmiştir. Kartuşlu yazıcılardan sonra ise lazerjet yazıcılar, daha dayanıklı dökümanlar oluşturmaya başladı. 3D yazıcılar ise, bilgisayardaki üç boyutlu çizimlerinizi bir tuşla elle tutulur hale getirebilmektedir. Bütün bu özelliklerle birlikte, yazıcılar halen gelişmektedir. Bir tuşla araba yazdırmayı hedefleyen çalışmalar da var. Dünyada ilk kez 3D yazıcıdan plastik araba üreten firmalar, daha büyük hedefler için çalışmaktadır. Yazıcıların oldukça kaliteli olması yanında, gün geçtikçe yeni fonksiyonlarla piyasaya çıkması, yazıcı sektöründe rekabete neden olmaktadır.

Seri üretim yapan matbaa ve dizgiciler için özel olarak üretilen fotokopi makinaları, yazıcı çıktısına ihtiyaç duymadan, direkt bilgisayardan veri alarak basım işlerini gerçekleştirmektedir. Bu nedenle, çok basımlı yerlerde yazıcılar numune için kullanılmaktadır. En çok kullanılan alanları resmi daireler olan yazıcılar, eğitim alanında da vazgeçilmez cihazlardır. Yazıcıların hayatımızdaki yeri oldukça önemli noktalara gelmiştir.