Honeywell PC42T Barkod Yazıcı Modeli

Bilgisayar başlı başına bir buluş olmakla birlikte, günümüz şartlarında vazgeçilmez cihazlardır. Bu cihazların vazgeçilmez olması yanında, hayatımızın en önemli kısmını oluşturmaktadır. Resmi daireler, okullar, evler ve firmalar, bütün işlerini bilgisayarda yapmaktadırlar. Bilgisayardaki bilgilerin kâğıda aktarılması, veznede makbuzların kesilmesi, eğitim kurumlardaki döküman çalışmaları ise yazıcı ile birlikte gerçekleşmektedir. Bu nedenle, bilgisayar ve yazıcı için ayrılmaz ikili diyebiliriz.

Yazı Yazmak Ve Resim Çizmek Çok Kolay Artık

Günümüz şartlarında resim çizmek için ressam olmaya gerek yok artık. Eskiden kâtipler özel seçilirdi. Yazıcı güzel olanlar kâtip olurdu. Ancak bugün on parmak daktilo kullanan veya kullanmayan herkes rahatlıkla en güzel yazılar bilgisayardan yazabilmektedir. Bu yazıların, yazıcıdan çıkarılması ile en güzel yazılar rahatlıkla kâğıda dökülmektedir. Resim için saatlerce uğraşmaya gerek yok. Anında resimleriniz ve fotoğraflarınız bilgisayardan yazıcıya kolaylıkla aktarılabilmektedir.

 

Teknolojik Gelişmeler Yazıcıları Mükemmelleştiriyor

İlk yazıcılar nokta vuruşluydu. Daha sonra ise, kartuşlu yazıcılar piyasaya çıktı. Kartuşludan sonra ise lazerjet yazıcılar, oldukça etkili olmaya başladı. Kartuşlu yazıcılar, mürekkep püskürtmeli sistemle çalışmakta idi. İlk yazıcılar daktilo mantığı ile yapılmıştı. Daktilo gibi mürekkepli şeride sahipti. Ancak püskürtme sistemi ile hızlı ve kaliteli yazılar çıkmaya başladı. Fotoğraflar basılmaya başlandı. Lazerjet yazıcılar ile toz mürekkepler ısıtılıp yazılmaya başlandı. Bu şekilde dış etkenlere daha dayanıklı hale getirildi. Günümüz teknolojisi ile üretilen Honeywell yazıcılar da, son teknoloji yazıcılar gibi oldukça kaliteli üretilmiş.

2,5 kg ağırlık, 64 Mb sdram, 64 mb flash özellikleri, 203 Dpi çözünürlük, ribonlu ve ribonsuz yazdırma özelliği, seri bağlanma, usb ve ethernet bağlanma özelliği ile günümüzün en iyi ürünleri arasındadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Honeywell PC42T yazıcılar da oldukça gelişmiştir. Kızılötesi veri iletişimi ile Honeywell PC 42T oldukça iyi yazmaktadır. Hızlı ve kaliteli yazma özelliği ile Honeywell PC 42 T yazıcılar, gelişimi devam eden bir seridir.

Yazıcıların Gelişmesi Oldukça Etkileyici

Yazıcılar nokta vuruşlu olarak üretiliyordu. Bunda daktilonun icadının da payı var. Daktilo gibi vuruş tekniği ile üretilmişti. Ancak daha sonraki yazıcılarda sistem değişti ve püskürtmeli modellerle daha iyi resim ve yazı dökümanı sağlanıyordu. Lazerjet yazıcıdan sonra ise 3D yazıcılar, yazıcı cihazlarının geldiği son noktayı göstermektedir. Bilgisayarda çizdiğiniz üç boyutlu resimler, bir tuşla, tutulur hale gelmektedir. Vitriniz için bir biblo yapmak istediğiniz zaman, üç boyutlu bir biblo resmi bulduktan sonra yazdır tuşuna basıyorsunuz. Daha sonra ise o biblo plastik bir şekilde üretiliyor.