Sohbet, iki kişi veya daha fazla kişinin bir biriyle yapılan samimi konuşmalardır.

Dini Sohbet

Konu içeriğinin tamamen din veya diniDini Sohbet Odalarının Diğer Sohbet Odalarından Farkı Nedir?  olandır. Allah, peygamber, melek, dünya, ahiret, dünyevi ve uhrevi sorumluluklar..

 Dini sohbetin faydaları

Kişinin dünyevi işlerinden daha bilinçli olmasını sağlar. Kendisinin bir sorumluluğunun var olduğunun gelişmesini ve kaliteli ve samimi olmasını sağlar. Kişinin kendisini geliştirmesini ve belli bir hedefinin var olduğunu bununla beraber bu hedefe gidecek yolu ve şeklini belirlemesini sağlar. Dini sohbetler kişinin kendi başına deneyip yanılarak öğrenmeden tamamen denenmiş ve sonuçlar elde edilmiş şeyleri nakil ettiği için kişinin hayatına direk olarak kaliteli bir şekil verir. Hata yapma riskini en aza indirir. Ve en yüksek bir şekilde kaliteli dini ve dünyevi hayatın yollarını belirler.

 Dini sohbet odalarının diğer sohbet odalarından farkı nedir?

Konusu belli olduğu için özellikle dini olmayan dünyevi şeyler konuşulmaz. Kimse dünyevi meselelerini dile getirmez. Kişinin gönül dünyasına giden konuşmalardır. Dünyalıktan ve dünyevilikten uzaktır. Kişiye dünyalık olarak nasıl kazanç yapacağını öğretmez. Ancak kişi dünyevi meselesine bakış açısı kazandırır. Durum böyle olunca dini sorumluluklarını yerine getirmek isteyenlerin özellikle sevdiği bir sohbet tarzıdır.

Tamamen hedefi belli, konusunda sapma veya saptırma gibi şeylerin olmadığı bir sohbettir. İş sahibi olmak dünyevi bir meseledir. Ancak iş sahiplerinin sorumlulukları tamamen dini sorumluluklardır. Burada nasıl iş sahibi olunacağı değil tamamen iş sahibi olunduktan sonra yapılması gerekenler konuşulur. Anlatanın ve dinleyenin hiçbir maddi karşılık beklemediği bir sohbet tarzıdır. Dini sohbet odalarına girip çıktığınızda tamamen kendinizi huzurlu hissedersiniz. Bunun nedeni de yaptığınız şeyde eksikliğinizi veya yanlışınızı kendinizin tespit etmiş olmanızdır. Bu durum dini sohbet odalarını diğer sohbet odalarından farklı kılar.